f l y f i s h i n g . p l 2024.05.03
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
SPRZĘTOWE  FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: hydrozagadka --> co ta dziwna linka? . Autor: dabo. Czas 2024-05-02 13:24:28.


poprzednia wiadomosc fabryczna pętelka przy sznurze : : nadesłane przez prymek (postów: 332) dnia 2017-05-09 10:10:54 z *.vtelecom.pl
  Cześć. Posiadam sznur z fabryczną pętelką na końcu. Używam go w większości do suchej, ale czasem też do
nimfy i do mokrej. Łowiąc na sucho, do sznura montuję przypon pleciony. Jednak łowiąc na nimfę lub mokrą, żyłkę
dowiązuję bezpośrednio do fabrycznej pętelki, co ją niszczy (żyłka wrzyna się w pętelkę). Czy macie na to jakieś
sposoby? jakiś łącznik pomiędzy pętelką a żyłką, który bezproblemowo przechodzi przez przelotki? Z góry
dziękuję za odpowiedzi.
  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: fabryczna pętelka przy sznurze [4] 09.05 10:45
 
ale czemu to ma Ci przechodzić przez przelotki bezproblemowo? jak holujesz rybę , to przypon nie może być za długi , bo nawet kółeczko metalowe "ring" jako łącznik może Ci uszkodzić pierwszą przelotkę z czasem. dla mnie te pętelki fabryczne na lince zawsze są za słabe i wiąże nowe. przy czym do mokrej i do nimfy to używam skręcanego przyponu z plecionki tonącej 0,18 albo 0,20, przed łowieniem dobrze go moczę. ostatnio łowiłem na 0,18 skręcany z plecionki tonącej i nie zostawiał śladu na pętelce może jakiś minimalny , z tym że miałem linkę tonącą. można jeszcze stosować kółeczko łącznikowe lub jakąś otulinę na linkę w pętelce.
 
  Odp: fabryczna pętelka przy sznurze [3] 09.05 12:06
 
a nie możesz zawiązać pętelki na końcu przyponu? nie łowię na nimfę stąd pytanie
 
  Odp: fabryczna pętelka przy sznurze [2] 09.05 15:02
 
widocznie wcześniej tego próbowałem i brałem pod uwagę wszystkie za i przeciw. z przyponu skręcanego zawsze lepiej wykłada muchę , czy to mokra czy sucha mucha.
 
  Odp: fabryczna pętelka przy sznurze [1] 14.05 10:56
 
Witam,moim skromnym zdaniem fabryczne pętelki są zbyt duże i powodują nienaturalny tor lotu linki szczególnie z konicznym przyponem żyłkowym.Ja zakładam stosowny łącznik /jasny do suchej ciemny do tonącej / i blokuję specjalnie dopasowaną koszulką termokurczliwą /gumowaną / której rozmiar ustala grubość użytej igły na której obkurczam koszulkę.Ta gumowana koszulka obkurcza wręcz idealnie łącznik i nie utrudnia przechodzenia przez przelotki.Do takiej końcówki sznura można mocować co dusza zapragnie.Sprawdzcie warto,połamania...
 
  Odp: fabryczna pętelka przy sznurze [0] 14.05 12:37
 
przypadki przechodzenia pętelki przez przelotki są tylko dwa: 1) kiedy wyciągamy linke z kołowrtka i montujemy przypon oraz muchę, 2) wtedy, jeżeli łowimy z dowiązaną głowicą wędką DH. inne przypadki nie są wskazane lub zalecane. ja zawsze zwracałem uwagę na to żeby ta pętelka nie była za duża. taka do 1, 5 -2cm nie więcej. po pewnym czasie używania, ta pętelka sama z siebie zmienia kształt na bardziej opływowy , i nie stanowi jakiejś tam specjalnej uciążliwości . sam przypon skręcany i pętelka amortyzują przy zacięciu na suchą muchę. taka optymalna pętelka ma 2cm dł i jest bardzo dobra. można ją po zrobieniu przycisnąć odpowiednio gruba książką ,i w ten sposób nadać jej bardziej opływowy kształt.
 
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus