f l y f i s h i n g . p l 2026.06.11
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
SPRZĘTOWE  FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Rio Premier Outbound Short WF-I/S3/S5. Autor: mart123. Czas 2026-05-22 12:58:06.


poprzednia wiadomosc Klejonki. : : nadesłane przez Michal Wiszniewski (postów: 37) dnia 2025-11-20 20:26:20 z *.21.138.185.ipv4.supernova.orange.pl
  Witam.

alt=hosting zdjęć zapodaj.net />




[url=https://zapodaj.net/plik-d7gCXki5kT]
[img]https://zapodaj.net/thumbs/f5f62257d393c.jpg[/img]https://zapodaj.net/plik-d7gCXki5kT[/url]




alt=hosting zdjęć zapodaj.net />


  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: Klejonki. [1] 20.11 20:37
 
Witam.
Dostałem niedawno powyższą klejonkę i chciałbym ją "przywrócić do życia". Ostatnie posty w tematach
klejonkowych na forum pochodzą z przed dobrych 10lat.Mam pytanie o osoby które siedzą w tym
temacie.
Czy ktoś ma może kontakt do kol z forum rafał z.
 
  Odp: Klejonki. [0] 25.11 12:41
 
Też mogę kogoś polecić. Z dużym prawdopodobieństwem jest to ta sama
osoba, o której pisze Seba...
 
  Odp: Klejonki. [0] 21.11 11:50
 
Napisz sms do mnie i pogadamy jak ją odnowić i dać jej nowe życie.
Ja szukałem długo i znalazłem kogoś dobrego.

696790274 seba
 
  Odp: Klejonki. [0] 21.11 19:24
 
Pełno tego „rafałaz” wszędzie. Dane (na mail) też są. Pyt. czy działa. I mail i Rafał.

http://www.flyfishing.pl/flyforum/msg.php?id=45350

http://www.flyfishing.pl/mainforum/msg.php?id=144260



Chcesz więcej to pisz. Podrzucę.
 
  Odp: Klejonki. [5] 12.12 17:19
 
Witaj Michał.

Ta wędka to polski klasyk przez duże K.
Rzadko się spotyka Kubackiego w tak dobrze zachwanym stanie.
Sugerowałbym aby nie odnawiać ją na siłę, nie montować
nowoczesnych komponentów, nie lakierować omotek epoksydem
etc.
Ten egzemplarz to raczej ozdowa kolekcji niż kij do łowienia - łatwo
go uszkodzić.
Mam nadzieję, że renowator tego nie spieprzy...

Napisz jak wyszło,

Pozdrawiam,
Adam.
 
  Odp: Klejonki. [4] 12.12 22:43
 
Dlaczego "łatwo uszkodzić"? Jakieś szczegóły?
 
  Odp: Klejonki. [3] 13.12 17:50
 
Wędka ma, z grubsza licząc, jakieś 50 lat. I choć wygląda na taką co
przeleżała w szafie ze 3 dekady to gołym okiem widać, że klej już nie
trzyma a lakier się sypie... Pod wpływem obciążeń a także wilgoci
rozleci się prędzej niż później. A szkoda bo tej historii żywej coraz
mniej.
Swoją drogą, estetycznie widać kunsztu mistrza. Świetnie zgrane
kolory i ten czerwony detal wieńczący rękojeść! To chyba jakiś odlew
z syntetyku? W kontekście epoki Cze.Kiszczaka i Jaruzela to perła.

 
  Odp: Klejonki. [2] 13.12 22:07
 
Ok. W tym sensie „uszkodzić”.
Jako znawcę zapytam, czy da się spilty rozdzielić i skleić skutecznie ponownie? Czy to tak
nie przejdzie?

Ten „winding check” to raczej toczony z tworzywa sztucznego.
 
  Odp: Klejonki. [1] 14.12 12:31
 
Nie polecam.

Teoretycznie można. Natomiast w praktyce to karkołomne zadanie,
graniczące z niemożliwością. Łatwo uszkodzić blank.

Też masz zamiar kaleczyć dziedzictwo kultury wędkarski?😎
Kup sobie nowy blank, sporo tego na rynku. A starą wędkę do
gabloty😉
 
  Odp: Klejonki. [0] 14.12 13:55
 
Nie. Nie mam Kubackiego. O "innych" myślałem które są za szafami, na rynku.
Dzięki za podpowiedź fachowca.
 
       


Copyright © flyfishing.pl since 1999
FlyFishing.pl is maintained by Taimen.com - international fly-fishing shop and Taimen.pl - Polish fly-fishing shop