| f l y f i s h i n g . p l |
2026.06.09 |
 |
| | | | | | |
| | | | |
|
SPRZĘTOWE FORUM WĘDKARSTWA
MUCHOWEGO
|
|
|
|
|
 |
Odp: Muchówka 200cm
: : nadesłane przez
Grzeg (postów: 162) dnia 2025-11-23 17:31:34 z *.dynamic.play.pl |
| |
Mateusz, dla sprawdzenia ściągnij sobie kijek z Ali (210, 4 skład, za 60 zł) i zobaczysz jak to chodzi, ja niedawno coś takiego kupiłem dla poznanego nad Dunajcem napalonego na muchowanie 8-latka, z założeniem, że ma to być jak najmniejsza dźwignię czyli kij ma być króciutki, bo chłopak po prostu ma za mało sił na coś dłuższego. Wziąłem to do ręki, machnąłem parę razy ….. i prawie kupiłbym sobie coś takiego dla siebie, bo to ideał na malutkie, mocno zakrzaczone siurki. W każdym bądź razie byłem b.pozytywnie zaskoczony, a sam preferuje raczej kije długie czyli takie 9"-10". Nie wiem na jaką rzekę to potrzebujesz, bo to jednak krótka dźwignia i na te twoje trotki dwumetrówka może być za mało, natomiast na bardziej otwartej wodzie, czy pod lipienie podejdzie spokojnie.
Grzegorz
|
| |
[Powrót do
Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem] |
|
|
| |
|
Nadawca
|
Data |
|
Odp: Muchówka 200cm [2]
|
|
23.11 18:33 |
| |
|
Na trocie prawie nie chodzę, a z łososiami skończyłem całkowicie. A
raczej łososie ze mną bo ich już po prostu nie ma w Lagan.
Sprzedałem cały sprzęt dwureczny i przerzuciłem sie na polowanie.
Ale czasem przy okazji polowania łowie pstragi potokowa na
malutkiej zarośnięte rzeczce wiec stąd moje zainteresowanie krótką
wędką. Dzięki za tipsa. Zaraz zamówię to co polecasz. |
|
|
|
Odp: Muchówka 200cm [1]
|
|
23.11 19:09 |
| |
|
he,he, coś tam słyszałem o tych zmianach, często tak bywa, …ale czasem się wraca…
w zeszłym roku jakieś z 1000 km. powyżej Laholm tych laxów trochę było (nawet sporo), a w tym roku nie widziałem ogona, ano zobaczymy co będzie w przyszłym..
PS
i rozumiem, że po świeże bronze mallard’s, teal’s czy cdc można się będzie do Ciebie zgłosić (? ;)
G.
|
|
|
|
Odp: Muchówka 200cm [0]
|
|
24.11 11:49 |
| |
|
PS
i rozumiem, że po świeże bronze mallard’s, teal’s czy cdc można się
będzie do Ciebie zgłosić (? ;)
G.
Akurat na kaczki niestety nie poluje. Choć mam nadzieję że uda mi
sie znaleźć teren z jakąś odpowiednią wodą. |
|
|
| |
|
|
|
|
|
Copyright
© flyfishing.pl since 1999
FlyFishing.pl is maintained by and |
|
|