f l y f i s h i n g . p l 2026.06.09
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
SPRZĘTOWE  FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Rio Premier Outbound Short WF-I/S3/S5. Autor: mart123. Czas 2026-05-22 12:58:06.


poprzednia wiadomosc Jaxon Monolith Switch 5/6 - jaka waga głowicy : : nadesłane przez Mr.Johnson (postów: 880) dnia 2025-11-30 13:21:30 z 84.205.172.*
  Cześć, temat już przerabiany kilka lat temu jednak bez jakichś konkretnych wniosków myślę. Czy ktoś już przerobił
temat odnośnie wagi głowicy do JMS w klasie 5/6 jeśli chodzi rzuty KOTWICZONE przez ten czas? Jakie gramatury
głowic sprawdzają się w przypadku rzutów scandi, spey i skagit? I jakimi przypinano/tipami można swobodnie
operować?

Z góry dzięki za informacje
  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: Jaxon Monolith Switch 5/6 - jaka waga głowicy [0] 30.11 14:04
 
Chciałbym dobrać jakąś krótka głowicę max 7m plus polyleadery/tipy
 
  Odp: Jaxon Monolith Switch 5/6 - jaka waga głowicy [2] 30.11 14:53
 
Witam.
Przedział 265 - 300 Gr / 18-19 gr
Gdy ktoś dobrze technicznie rzuca to spokojnie do 325 Gr / 21 gr można zwiększyć.
Do scandi i bardzo długiego polyleadera / przyponu, spejowych linek SH, suchara albo lekkiej mokrej, czasami
rzutów znad głowy (fajnie się tym kijem tak łowi bo jest lekki), to 13-15 gr / 200-230 Gr.
To bardzo uniwersalny kijek, ale do bardzo krótkich, skagitowych obrzynów - wolę SH. To samo jak wieje, wtedy
dużo lepiej się łowi żaksonem #7.
Jak się go przerobi, skróci rękojeść i pogrubi korek, to dużo zyskuje na poręczności.
Pozdrawiam.
 
  Odp: Jaxon Monolith Switch 5/6 - jaka waga głowicy [1] 01.12 11:06
 
Dla uściślenia mowa tutaj o wadze samej głowicy bez tipa, zgadza się ?
 
  Odp: Jaxon Monolith Switch 5/6 - jaka waga głowicy [0] 01.12 20:11
 
Witam.
Do niedawna tak można było powiedzieć
Poopularne zrobiły się ostatnio linki typu np. Vision Hybrid, to też inaczej wypada na to spojrzeć - bo tam w
zależności co założysz, możesz zwiększyć sobie masę głowicy
Do żaksona #5/6 tipów nie używam, tylko same polyleadery w różnych długościach. W sumie bardzo lekko nim
łowię.
Zanim się dorobiłem głowic, linek zintegrowanych, tipów i polyleaderów, doskonale dawałem nim radę ciskać
muchy zwykłą linką DT#6 jakimiś pseudo kotwicami, których próbowałem się uczyć. Wszystko fruwało i nie
miałem przez to żadnych dylematów, potem niestety zacząłem utrudniać sobie przyjemność samego łowienia
Pozdrawiam.
 
       


Copyright © flyfishing.pl since 1999
FlyFishing.pl is maintained by Taimen.com - international fly-fishing shop and Taimen.pl - Polish fly-fishing shop