 |
Odp: Klejonki.
: : nadesłane przez
Rhyacophila (postów: 204) dnia 2025-12-12 17:19:13 z *.205.204.151.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl |
| |
Witaj Michał.
Ta wędka to polski klasyk przez duże K.
Rzadko się spotyka Kubackiego w tak dobrze zachwanym stanie.
Sugerowałbym aby nie odnawiać ją na siłę, nie montować
nowoczesnych komponentów, nie lakierować omotek epoksydem
etc.
Ten egzemplarz to raczej ozdowa kolekcji niż kij do łowienia - łatwo
go uszkodzić.
Mam nadzieję, że renowator tego nie spieprzy...
Napisz jak wyszło,
Pozdrawiam,
Adam.
|
| |
[Powrót do
Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem] |
|
|
| |
|
Nadawca
|
Data |
|
Odp: Klejonki. [4]
|
|
12.12 22:43 |
| |
|
Dlaczego "łatwo uszkodzić"? Jakieś szczegóły?
|
|
|
|
Odp: Klejonki. [3]
|
|
13.12 17:50 |
| |
|
Wędka ma, z grubsza licząc, jakieś 50 lat. I choć wygląda na taką co
przeleżała w szafie ze 3 dekady to gołym okiem widać, że klej już nie
trzyma a lakier się sypie... Pod wpływem obciążeń a także wilgoci
rozleci się prędzej niż później. A szkoda bo tej historii żywej coraz
mniej.
Swoją drogą, estetycznie widać kunsztu mistrza. Świetnie zgrane
kolory i ten czerwony detal wieńczący rękojeść! To chyba jakiś odlew
z syntetyku? W kontekście epoki Cze.Kiszczaka i Jaruzela to perła.
 |
|
|
|
Odp: Klejonki. [2]
|
|
13.12 22:07 |
| |
|
Ok. W tym sensie „uszkodzić”.
Jako znawcę zapytam, czy da się spilty rozdzielić i skleić skutecznie ponownie? Czy to tak
nie przejdzie?
Ten „winding check” to raczej toczony z tworzywa sztucznego.
|
|
|
|
Odp: Klejonki. [1]
|
|
14.12 12:31 |
| |
|
Nie polecam.
Teoretycznie można. Natomiast w praktyce to karkołomne zadanie,
graniczące z niemożliwością. Łatwo uszkodzić blank.
Też masz zamiar kaleczyć dziedzictwo kultury wędkarski?😎
Kup sobie nowy blank, sporo tego na rynku. A starą wędkę do
gabloty😉
|
|
|
|
Odp: Klejonki. [0]
|
|
14.12 13:55 |
| |
|
Nie. Nie mam Kubackiego. O "innych" myślałem które są za szafami, na rynku.
Dzięki za podpowiedź fachowca.
|
|
|
| |
|
|
|