 |
Zawody na Rabie w najbliższy weekend - absurd PZW KRAKOW
: : nadesłane przez
atrubecki (postów: 25) dnia 2026-06-25 13:44:10 z *.localdomain |
| |
W najbliższy weekend mają się odbyć zawody Eliminacje do Grand Prix Polski na Rabie. Tury
jak to w zawodach pewnie się będą odbywać w trakcie dnia, w największych upałach. Kij z tym
że nad rzeką będą setki plażowiczów kąpiących się, rzucających kamieniami etc które
kompletnie wypaczą wynik zawodów - ale żeby tak mieć w dupie ryby które i tak są już
poddawane niesamowitej presji to naprawdę trzeba mieć klapki na oczach - przecież mają być
ekstremalne temperatury przez cały weekend! Nic tylko czekać jak w weekend na Rabie rzeką
będą spływać martwe pstrągi po sesji holu i dokładnego mierzenia. Gratulacje, PZW Kraków
zamiast dbać o rzeki to właśnie przeprowadza takie akcje.
|
| |
[Powrót do
Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem] |
|
|
| |
|
Nadawca
|
Data |
wczoraj |
Odp: Zawody na Rabie w najbliższy weekend - absurd PZW KRAKOW [0]
|
|
25.06 13:50 |
| |
|
Zawodnicy powinni solidarnie odmówić udziału w tych głupotach. |
|
|
wczoraj |
Odp: Zawody na Rabie w najbliższy weekend - absurd PZW KRAKOW [6]
|
|
25.06 14:18 |
| |
|
"... rzeką będą spływać martwe pstrągi po sesji holu i dokładnego mierzenia."
___________
Eliminacje czyli? GPX Okręgu?
Na zawodach tej rangi mierzenia chyba już nie ma. Fotki w podbieraku.
|
|
|
wczoraj |
Odp: Zawody na Rabie w najbliższy weekend - absurd PZW KRAKOW [5]
|
|
25.06 15:26 |
| |
|
Eliminacje do ogólnopolskich Grand Prix - 2 liga. Pierwsza liga ogólnopolska już miała zawody
na Rabie w tym roku.
Pewnie mierzenie będzie przez zawodników i robienie dokładnych zdjęć na miarce etc. Czyli
jeszcze większa rzeźnia niż z sędziami...
A w kolejnym tygodniu następne zawody.
Ta rzeka umrze przez niegospodarność "gospodarza". |
|
|
wczoraj |
Odp: Zawody na Rabie w najbliższy weekend - absurd PZW KRAKOW [4]
|
|
25.06 16:07 |
| |
|
Jak przez zawodników do zdjęcia to teoretycznie szybciej. Zależy jednak jak kto do tego podchodzi i jak
jest przygotowany. Tak czy siak nie usprawiedliwia to łowienia, choć jeżeli rekreacyjne nie jest zakazane
to zawodnik też jakby rekreacyjnie to robi. Tyle że z "ciśnieniem" wyższym i bardziej skutecznie (też
teoretycznie).
Dla mnie-ryba w podbierak na dnie którego jest miarka i jeżeli "aparat" jest wyjęty to pstryyk i rybę
widać na miarce. Bez chodzenia, bez wyjmowania, bez mierzenia przez sędziego, często bez dotykania
bo sama się wypina.
Tak dla "ich" usprawiedliwienia, jakbyś sobie ze spotkanymi kumplami (powiedzmy w 10 osób) zrobił
sobie łowienie rekreacyjne i liczył kto więcej złowi to nie są to zawody? Bez różnicy czy ty z kumplami,
czy 30-40 osób łowiących bo pogoda piękna i wolny weekend, itd. Ryby i tak dostają w dupę bo ktoś nie
zakazał łowienia w takich warunkach.
|
|
|
wczoraj |
Odp: Zawody na Rabie w najbliższy weekend - absurd PZW KRAKOW [3]
|
|
25.06 17:29 |
| |
|
Teoretycznie to zawodnicy powinni dawać przykład jak się obchodzić z rybami - w praktyce
wygląda to zgoła inaczej, i każdy kto brał udział w jakiś sposób w zawodach ogólnopolskich
może to potwierdzić.
A porównywanie rekreacyjnego łowienia do zawodów rangi ogólnopolskiej gdzie jedynym celem
tych osób jest złowienie jak największej ilości ryb... litości.
Skandalem i tak jest sam fakt że te zawody się będą odbywać w taką pogodę, a PZW ma to w
dupie. |
|
|
wczoraj |
Odp: Zawody na Rabie w najbliższy weekend - absurd PZW KRAKOW [2]
|
|
25.06 17:47 |
| |
|
Dlaczego oczekujesz od zawodników, że będą dawać przykład dobrego zachowania lub
wyznaczania standardów?
|
|
|
dziś |
Odp: Zawody na Rabie w najbliższy weekend - absurd PZW KRAKOW [1]
|
|
26.06 13:23 |
| |
|
Dokładnie. Oni łowią aby osiągnąć jakiś cel. Wysoki w ich przypadku bo najwieksza ilość ryb
w ograniczonym czasie. Coś jak mięsiarze-komplet w jak najprostszy sposób. A jak się da
bo pójdzie gładko to drugi, trzeci.
Nie ich to wina jednak lecz gospodarza który zezwala na łowienie. Im, innym, rekreacyjnie
czy w inny sposób. Tyle że jak wędkarzy się ograniczy to ludzi korzystających z wody już
nie. Będą ganiać ryby, próbować na rękę, siatką, kamieniem, itp. Wszystkiego nie da się
kontrolować.
|
|
|
dziś |
Odp: Zawody na Rabie w najbliższy weekend - absurd PZW KRAKOW [0]
|
|
26.06 14:46 |
| |
|
Kapiący się w lecie, rzucanie kamieniami do wody, kajaki, pontony i inne spływy są najlepszą ochroną dla ryb i
dziękować że takie zjawiska mają miejsce na rzekach. Przynajmniej wtedy ryby mają spokój, bo na rozsądek wędkarzy
i zlitowanie się nad bądź co bądź żywymi stworzeniami nie ma co liczyć. Napierdalanka musi trwać non stop - to nawet
tu jeden mądry inaczej zastanawiał się dlaczego właściwie nie można ryb łowić również w nocy, on jak trzeba to
zapłaci. Ból rąk od holi musi być, karty startowe pękać od liczb, show must go on nawet w 40 stopniach. To taka
mentalność...
. |
|
|
| |
|
|
|