f l y f i s h i n g . p l 2024.05.17
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Polska mowa to fajny język. Autor: dabo. Czas 2024-05-16 22:45:44.


poprzednia wiadomosc Odp: Wpływ stawów na rzeki krainy pstrąga i lipienia - prośba. : : nadesłane przez faraon (postów: 1401) dnia 2015-04-19 22:36:20 z *.19-2.cable.virginm.net
  Kolego, wejdz na strone ponizej to znajdziesz wiele wskazowek jak i gdzie dzialac.
Ode mnie to dodam ze hodowle mimo ze produkuja nawet rodzima i lokalna rybe, to jednak wypuszczaja z powrotem do rzeki zanieczyszczenia o skladzie zblizonym do odplywu szamba.
To ze jest ciagly przeplyw, wcale nie zmniejsza ilosci sciekow, a jedynie wiekszy przeplyw zm niejsza stezenie sciekow.
Mnozac ten niewielki wzrost procentowy sciekow przez ilosc hodowli mamy ilosc faktycznych sciekow, ktore sa niczym innym jak zastapieniem naturalnych sciekow produkowanych przez rodzime i naturalne poglowie ryb.Innymi slowy to co wyprodukuje hodowla (ilosc) bedzie odjeta poprzez zanieczyszczenia z naturalnego tarla i naturalnej produkcji rzeki
Kazda woda ma scisly potencjal samooczyszczania i jesli na dany odcinek wpuscimy wiecej sciekow niz rzeka moze naturalnie zneutralizowac to ograniczymy naturalna produkcje rzeki.
Czyli im wiecej hodowli na danej rzece, tym mniej ryb z naturalnego tarla i wydolnosci rzeki.
Do tego doliczyc scieki przemyslowe i domowe i mamy efekt bezrybia.
Nadesłany link: http://dalekiport.blogspot.co.uk/2015/04/abc-spoecznika-zachowanie-naturalnego_19.html

  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: Wpływ stawów na rzeki krainy pstrąga i lipienia - prośba. [0] 19.04 23:00
 
nalezy tu dodac ze pozwolenie wodno prawne jest jedynie warunkowym udostepnieniem tzw. nadmiarowego przeplywu. w momencie gdy przeplyw dojdzie do minimum wszelakie pozwolenia wodno prawne traca waznosc (tak stanowi prawo, choc niewielu je rozumie) do czasu az poziom minimalny wzrosnie odpowiednio powyzej, i zapewni przyznany w pozwoleniu wodnoprawnym pobor wody.
Inhymi slowy, minimalny, nieprzerwany porzeplyw wody w rzece jest ponad jakimkolwiek biznesem prywatnym, czy jakimkolwiek innym.
Warunkiem pozwolenia wodnoprawnego jest zagwarantowanie minimalnego przeplywu i ktokolwiek go naruszy traci automatycznie ppozwolenie i podlega karom przewsidzianym w ramach ochrony srodowiska.
W sktocie, zadne pozwolenie wodno prawne nie jest gwarancja, ani pozwoleniem na zmniejsenie przeplywu ponizej minimalnego. Nie ma tlumaczenia ze elektrownia nnie da pradu, czy ryby w hodowli padna. to jest tylko i wylacznie prywatny problem i ryzyko producenta, czy to ryb, czy pradu.
 
  Odp: Wpływ stawów na rzeki krainy pstrąga i lipienia - prośba. [1] 19.04 23:17
 
Super, ale o jednym zapomniałeś. Jesz?
 
  Odp: Wpływ stawów na rzeki krainy pstrąga i lipienia - prośba. [0] 19.04 23:43
 
Musze sie pierw upewnic czy nie zrobiles bledu ortograficznego.
Chodzilo ci o jeza, czy o jedzenie?
Jesli o jedzenie to bedac zwiazany takze z budownictwem wiem i zawsze sprawdzam prowadzone budowy, aby byly podpiete do wlasciwej rury.
Pomylka moze sporo kosztowac, wlasnie przez ochrone srodowiska.
Ze zwyklego posiadania niewielkiej posesji wiem ze nawet urzedy miast i ich naczelnicy nie maja zielonego pojecia o ekologii, ekosystemach i biocenozie, a kazdy sadzil by ze to inteligentni i wyksztalceni ludzie.
Wracajac do posesji, to kilkudziesieciu (wszyscy) na mojej ulicy mieli 2-3 komorowe szamba, ale jakims cudem urzad uznal ze skoro wybudowali nowa oczyszczlnie sciekow i podlaczyli wszystkich do nowego systemu kanalizacji, nalezy zmusic wlascicieli posesji do likwidacji szamb.
Istna parodia, wedlug nich jest nieekologicznie jesli jedna duza oczyszczalnia oczyszcza oczyszczone scieki z innych, nie wazne ze bezobslugowych i prywatnych. Mozesz taki punkt widzenia i dzialania urzedow wyjasnic i logicznie argumentowac?
 
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus