f l y f i s h i n g . p l 2020.05.26
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Zgubione pudełko Bóbr wleń nielestno. Autor: WZ_WZ. Czas 2020-05-25 23:22:52.


poprzednia wiadomosc Odp: głowacica i lipienie - czy dobrze liczę? : : nadesłane przez S. Cios (postów: 1524) dnia 2019-11-04 15:21:15 z *.msz.gov.pl
 
SZACOWALIŚMY TAK: 1 RYBA NA 80 M WODY, RÓŻNE WIELKOŚCI
Tak nie można. San jest generalnie płytką rzeką i jest niewiele dobrych stanowisk głowacicowych. Nie wiem, czy nawet Piotr Konieczny byłby w stanie podać, ile jest głowatek na OS. Zalecam ostrożność, bo szczytowe drapieżniki w przyrodzie nie występują w dużej liczbie. Potrzebują dużego terytorium, inaczej niż zwierzęta odżywiające się roślinami i bezkręgowcami.

PYTANIE: ILE ZJADA LIPIENI? CZY TE 12 % ZE STARYCH BADAŃ MOŻNA BYŁO JAKOŚ POTWIERDZIĆ?
Witkowski prowadził badania na Dunajcu. Na Sanie ich nie prowadzono. Pewien pogląd na sytuację na Sanie dają informację zawarte w cytowanej monografii. Wbrew pozorom jest tam niemało innych ryb, niż łososiowatych.
Tak na marginesie: Od dawna opowiadam się za tym, że jeśli już zostanie zabrana ryba, to warto przeanalizować zawartość żołądka i spisać dane. Mając duży materiał można zacząć wyciągać różne wnioski, w tym pozwalające obalić nie tylko obiegowe poglądy, ale także poglądy głoszone przez naukowców, nie mających większego pojęcia o niektórych gatunkach ryb (też są tacy). Przygotowując monografię o szczupaku doszedłem do bardzo interesujących wniosków o obecności tego gatunku w żołądkach pstrągów i lipieni. Z mojej dotychczasowej kwerendy wynika, że nikt nic na ten temat nie napisał na świecie, bo nie stwierdzono szczupaków w ich żołądkach. A ja od 1985 r. mam 5 esoxów u 2 pstrągów i 2 lipieni, jak się okazuje nieprzypadkowych. Już teraz polecam lekturę tej książki, która ukaże się zapewne jesienią 2020.

TO DOBRE PYTANIE; MAM NADZIEJĘ, ŻE MÓJ KAŻDY LIPIEŃ PRZEŻYŁ
Nie przeżył. Statystycznie 5-10% złowionych lipieni pada, zwłaszcza na rzekach o dużej presji wędkarskiej. Zobacz monografia Lipień.

  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: głowacica i lipienie - czy dobrze liczę? [2] 04.11 16:25
  Odp: głowacica i lipienie - czy dobrze liczę? [1] 04.11 16:31
  Odp: głowacica i lipienie - czy dobrze liczę? [0] 04.11 16:36
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus