f l y f i s h i n g . p l 2020.02.28
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Sport w Wędkarstwie Muchowym. Autor: dipper. Czas 2020-02-28 07:51:14.


poprzednia wiadomosc Odp: głowacica i lipienie - czy dobrze liczę? : : nadesłane przez krzyś (postów: 1105) dnia 2019-11-04 21:47:01 z *.centertel.pl
  Według mnie poruszany bardzo ważny temat. Szkoda tylko, że koledzy nie mają dostępu do wiarygodnych danych i założeń a muszą wróżyć z fusów. Jakby ten jeden z prawdopodobnych czynników obniżenia się populacji lipienia w Sanie był potwierdzony badaniami byłoby o tyle bliżej do wyciągnięcia dalszych wniosków.(każdy drapieżnik zjada tego czego jest w okół niego najwięcej i stosunkowo najłatwiej do upolowania, wydaje mi się, że lipienia było jej łatwiej upolować niż inną rybę) Ale to są znowu przypuszczenia.Może po poznaniu procentowego udziału lipienia do wszystkich pozostałych gatunków ryb żyjących na omawianym odcinku Sanu pozwoliłoby wyciągnąć kolejne bliższe przypuszczenia

Na Dunajcu lipień skończył się w 2003 roku. Potem mimo zakazu zabierania pojawiał się na jeden sezon i znikał na 2-3 aby znów gdzieś pojawić się na chwilę wyspowo i za rok zniknąć.
Pstrągi zaczęły znikać trzy lata temu. Głowacica od kilkunastu lat. Jelec wyginał całkowicie. Brzanka, brzana, kleń populacja tych ryb drastycznie spadła do prawie zera w porównaniu ile tego było w latach 90-tych. Pstrągi zarybiane jako selekty znikają po zimie(nawet z OS).
Przyczyny:
-kormorany
-wydry
-ptactwo wodne
- brak naturalnego tarła
- kiepskiej jakości materiał zarybieniowy
- wahania wody
- złej jakości woda/zanieczyszczenia

Chciałbym tak jak pewnie inni koledzy mieć możliwość dostępu do wyników takich badań.Kormorany, wydry i inne ptaki dałoby się wyliczyć i określić straty. Co do innych czynników pewnie będzie wymagało nakładu dużej ilości pracy, czasu i pieniędzy. Albo zaczniemy szukać i badać te przyczyny albo będziemy łowić to co urosło w hodowli do ryby uznawanej jako atrakcyjna wędkarsko(selekt) zaczynać sezon od pierwszego zarybienia na wiosnę a kończąc 30-go sierpnia bo na lipienia selekta nie ma co liczyć. Podtrzymywać sztucznie nasze rzeki. Na dzikie ryby jeździć do Skandynawii albo za ocean.

  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: głowacica i lipienie - czy dobrze liczę? [2] 04.11 23:47
  Odp: głowacica i lipienie - czy dobrze liczę? [0] 04.11 23:50
  Odp: głowacica i lipienie - czy dobrze liczę? [0] 05.11 16:26
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus