f l y f i s h i n g . p l 2021.04.13
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Naprawa wodery. Autor: G. Czas 2021-04-13 19:01:56.


poprzednia wiadomosc Odp: prośba do Pana Józefa Odp: Wody atakują : : nadesłane przez Józef Jeleński (postów: 1743) dnia 2021-04-07 08:25:54 z *.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Chyba najlepszym kontaktem jest Koalicja Ratujmy Rzeki, trzeba by pooglądać stronę, na startowej stronie seria komunikatów o stanowisku Koalicji. Można się zwrócić do Koalicji z prośbą o pomoc w konkretnej sprawie, ale Koalicja nie ma swoich funduszy i trzeba jakby mieć już pomysł co się chce zrobić i czego się oczekuje od Koalicji. Jest tam co najmniej kilka organizacji i stowarzyszeń z Krakowa i okolic, ich będzie łatwiej włączyć do solidarności i współdziałania, choć jak sądzę większość z nich i tak już w jakiś sposób zaprotestowała przeciw temu absurdalnemu pomysłowi bezcelowego zalewania wodą wsi, przyrody, krajobrazu itp.
Można też ewentualnie spóbować zainicjować projekt konkurencyjny, rewitalizacji Prądnika od źródeł do ujscia do Wisły, gdyż jest to chyba najmniej zniszczona rzeka Krakowa, oprócz Wilgi. Sądzę że taka koncepcja miałaby szansę być sfinasowana na przyjkład ze środków miejskich i zawierać sposób gospodarowania wzdłuż całego Prądnika ( i Wilgi?). Współpraca miastai osciennych gmin byłaby jak najbardziej na miejscu. Usuniecie niewielkich przetamowań rzeki i ustanowienie na terenie rzeki użytku ekologicznego albo innej formy ochrony przyrody, choć jak sądzę jest juz Prądnik objęty jakimiś fornami ochrony krajobrazu - oprócz oczywiście terenu parku Ojcowskiego. Z tego cowiem, na terenie miasta prądnik nie ma statusu ochronnego i też mu grozi próba "rewitalizacji przez zabetonowanie".
Koncepcja taka moglłaby być sformułowana przez jakieś rozsądne biuro, na przykład: Retencja.pl, ul. Urzędnicza 16/1
30-051 Kraków, E: informacja@retencja.pl, M: +48 691 538 741, i porównana z koncepcją zbiornika retencyjnago. Jestem pewien, ze w wyniku by sioę okazało, ze za cene tego betonowego potwora mozna by zrewitalizować i Prądnik i Wilgę...

A więc pomysł jak, potem pieniądze - skąd, dalej na co można lepiej wydać - to od eksperta - i przypilnować realizacji. Czsem się udaje, ostatnio niestety nie zawsze. Gdyby coś się działo, prosze do mnie dzwonić, zwykle odbieram telefony.
Nadesłany link: http://www.ratujmyrzeki.pl/

  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: prośba do Pana Józefa Odp: Wody atakują [0] 07.04 09:34
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus