f l y f i s h i n g . p l 2026.06.09
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Ekspercki Quiz – Sucha mucha - autor AI. Autor: trouts master. Czas 2026-06-07 23:30:39.


poprzednia wiadomosc Odp: pytanie za 100 punktów - łowienie w nocy na OS SAN : : nadesłane przez mart123 (postów: 6646) dnia 2026-01-17 13:25:30 z *.dynamic.play.pl
  Typowe myślenie, że za opłatą wystarczy tylko by odpowiednio wysoką, można było łowić bez ograniczeń. A nie
gadaliście z kumplami że na OS to ryby mają spokój od ludzi tylko w nocy i trzeba się od nich odp.... chociaż wtedy?
  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: pytanie za 100 punktów - łowienie w nocy na OS SAN [3] 17.01 13:51
 
To żeby ograniczyć presję można by pomyśleć o wprowadzeniu modelu który obowiązuje w prawie całej
"muchowej" Europie, czyli sezon na pstrągi zaczyna się ~1 kwietnia, trwa do ~30 września, sezon na
lipienia zaczyną się ~1 czerwca, kończy 30 października - 30 listopada. Od listopada/grudnia do
początku kwietnia rzeka odpoczywa lub łowimy na niej tylko Głowatki o ile takie są - na osobnej licencji i
osobnych zasadach.
 
  Odp: pytanie za 100 punktów - łowienie w nocy na OS SAN [2] 17.01 15:13
 
Tak powinno być, oczywiście przy założeniu, że w okresach wyłączeń lub obwiązywania zaostrzonych przepisów np.
glowatka only za specjalną opłatą, ktoś będzie skutecznie pilnować w ten sposób "zaoszczędzonych" ryb.
 
  Odp: pytanie za 100 punktów - łowienie w nocy na OS SAN [1] 17.01 15:53
 
Dokładnie tak. Wtedy na wzór np. Słoweński w okresach "zamkniętej" wody są przeprowadzane różne
prace społeczne przez członków klubu/koła (kontrole, praca na tarliskach, sprzątanie etc) które
następnie upoważniają do lepszych cen/łatwiejszego dostępu do łowiska niż dla zwykłego wędkarza z
ulicy :) Więc ludzie i tak są nad wodą.
 
  Odp: pytanie za 100 punktów - łowienie w nocy na OS SAN [0] 18.01 22:40
 
Tam się da. U nas jakoś już dłuuuuuuuugggggooooooo nie. I pewnie jeszcze
dłuuu…….g….o nieeeeee.
Wzór okresów połowowych jak najbardziej rozsądny. Jak za starych dobrych czasów. Pyt.
czy tak jak za starych dobrych czasów woda będzie odpowiednio pilnowana.
 
       


Copyright © flyfishing.pl since 1999
FlyFishing.pl is maintained by Taimen.com - international fly-fishing shop and Taimen.pl - Polish fly-fishing shop