f l y f i s h i n g . p l 2024.05.18
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Informacjie o kiju muchowym?. Autor: Maciej Pszczolkowski. Czas 2024-05-17 19:31:57.


poprzednia wiadomosc Odp: Bass wielkogębowy (Micropterus salmoides) : : nadesłane przez Mikus1906 (postów: 120) dnia 2008-09-02 18:18:04 z *.internetdsl.tpnet.pl
 
Mnie nie interesuje połow bassa w Polsce. Poprostu szukamy alternatywy na połów latem gdy pstrąg jest nieaktywny. Po prostu chcielibyśmy zarybić łowisko Cholerzyn Bassem wielkogębowym. Praktycznie przez 4 miesiące temperatura jest w granicach 20stopni i wiecej więc bass spokojnie by się u nas przyjął. Ma na czym żerować . drobnicy karasia , płoci, kiełbia jest mnóstwo.

Pozdrawiam
Mikus1906- straż łowiska cholerzyn


Bass wielkogebowy wystepuje sladowo w Lubuskiem. Poslij mi adres maila to dam ci mape. Ile go tam jest, nie wiem? Wystepowanie tam bassa nie jest przypadkiem. Sprowadzil go w koncu 19 wieki Max von dem Borne, wybitny ichtjolog niemiecki, który dzialal na tym terenie. Natomiast do polowu zdecydowanie polecam hiszpanskie zapory, gdzie sam je lowie. Co do bassa slonecznego to resztkowa populacja wystepuje w kanale Dolna Odra w Gryfinie. Bassy sloneczne lowilem na suchego, agresywnego Red Taga w Hiszpanii. Biora jak szalone.

Pozdrowienia

Georg

  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: Bass wielkogębowy (Micropterus salmoides) [0] 02.09 19:06
 
Bassa znam dobrze z autopsji z Włoch. Gdyby w Polsce miał dobre warunki, to już dawno by występował w wodach otwartych, bo próbowano go aklimatyzować. Zyć zapewne może, ale nie przystąpi do tarła, lub nie będzie ono efektywne. Zbyt niska temperatura wody jest prawdopodobnie czynnikiem ograniczającym jego występowanie. Nie sądzę, by w Europie ktokolwiek zajmował się sztucznym tarłem tej ryby. Bo po co, skoro to jest obcy gatunek bez znaczenia gospodarczego?
Prawdą jest natomiast, że jest to ryba o znaczeniu wędkarskim bo jest taka głupia, że każdy początkujący może ją złowić na przysłowiową podeszwę od buta, gdy ta ryba dobrze żeruje. U nas na pewno znalazłaby się spora grupa wędkarzy o zbliżonym IQ do bassa, więc klienci na łowisko by się znaleźli.
 
  Odp: Bass wielkogębowy (Micropterus salmoides) [0] 03.09 00:24
 
Pewnie najprościej byłoby ściągnąć materiał zarybieniowy ze Stanów. Do zamkniętych obiektów nie powinno być problemu z importem obcego gatunku. W końcu prawie cały tęczak jest obecnie importowany.
Pracowałem kiedyś na takiej farmie, gdzie między wieloma innymi gatunkami produkowaliśmy bassy, również wielkogębowe. Do takiej wody jak Cholerzyn myślę, że lepsza byłaby krzyżówka, której tam robiliśmy naprawdę sporo. Samiec striped bassa z samicą white bassa. To bardzo popularne rozwiązanie w niektórych rejonach USA. Zaletą takiej krzyżówki jest to, że z pewnością nie rozmnoży się w niekontrolowany sposób. Przy okazji, podobnie jak b. wielkogębowy, bierze toto na praktycznie wszystkie sztuczne przynęty. Rośnie dosyć szybko i jest odporne na warunki środowiska.
Chociaż minęło już parę lat, myślę, że do dzisiaj robią tą hybrydę. W razie czego służę kontaktem.
 
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus