f l y f i s h i n g . p l 2021.03.06
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Inkubatory, regulacje prawne. Autor: metan. Czas 2021-03-06 09:21:21.


poprzednia wiadomosc Odp: Do Pana J.Kowalskiego - : : nadesłane przez Jerzy Kowalski (postów: 1910) dnia 2006-08-03 10:31:08 z 194.4.130.*
  Szanowny Panie Jerzy,

Mieszkanie (ale faktyczne życie, a nie przebywanie " w gościach") w innym kraju pozwala na obiekltywne spojrzenie i na zdobycie wiedzy o naturze i mentalności innych. Oraz o źródłach ich powodzenia, a takze o sposobach w jaki się organizują do tego stopnia, że są w stanie gościc innych, którzy moga z tego korzystać. Bo wrażenia większości wedkarzy, a szerzej naszych rodaków, z kontaktów ze światem sa właśnie wrażeniami z tego, z czego korzystali. najczęścije bez świadomości tego, że ci, u których byli sami sobie to wszystko zorganizowali, a niekt im nie dał. Natomiast wśród nas dominuje postawa oczekiwania, że ktos "da", "zrobi", "zorganuizuje", "zapewni", a w dodatku jeszcze do tego ma byc "zobowiązany" bez szacunku ze strony korzystających. Bop, tak na marginesie, korzystanie wcale nie polega na "kiwaniu" innych. Korzystac też trzeba umie, żeby mozłiwości tego korzystania się nie skończyly szybko. Tu też musi byc wspólpraca i wzajemne zaufanie.

Więcej na ten temat napisałem niżej w odpowiedzi Marciinowi O.

Napisałem to, co wyżej, bo tym chcialem nawiązać do kwestii poruszonych w kilku punktach przez Pana. Otóż jeżlei te zasady korzystania, w imię zachowania zasobów, będa wynikaly z przekonania, będą "wlasne", oparte na wzajemnym zaufaniu i współpracy to będą przynosiły efekty. Jweżeli będa narzuconym przepisem to cała energia pójdzie na dalsze "kiwanie" pozostałych, w sposób taki, zeby zachować pozory lub znaleźć usprawiedliwienia. O tym dyskutowaem poniżej z Jackiem Płacheckim i ze Staszkiem Ciosem.

To, że "Polak potrafi" jest pochodną egoizmu, braku zaufania i gotowości do "kiwania" pozostałych. I jakoś to "kiwanie" nie wzbudza oburzenia w "kiwanych". Czyżby tolerancja wynikała z tego, że wszyscy "kiwają"?

Zaś co do Pańskiego pytania - porusza ono wielkie zagadnienia, których nie należy "szatkować" i sprowadzać do strywializowanych fragmentów. I nie używać ich do antagonizowania i do kształtowania rodzaju interesów grupowych i konfliktów międzygrupowych.

Jestem zwolennikiem i to bardzo aktywnym wędkarstwa sportowego. W ktorym mieści się zarówno troska o wody i to, co w nich żyje (nie tylko ryby), świadome podejście do śordowiska naturalnego i racjonalnego z niego korzystania, wspópraca między ludźmi, ważność wędkarstwa jako dziedziny życia w róznych jego aspektach. W ramach tych zagadnień jest miejsce dla sportu wędkarskiego, w ramachc którego znajdują się zawody wedkarski jako narzędzie do osiagania wielu innych celów. Sport wędkarski stanowił istotny element, ważne narzędzie w kształtowaniu grup, o których pisałem w komentarzu dotyczącym budowania społeczności, w tym wędkarskih, na przykladzie Krosna.

Gdyby zawody wędkarskie, jak postrzega to ielu uczestników i obserwatorów, były tylko do tego, żeby "się ścigać" to nie miałyby sensu. Ale prosze zauwazyć w jakim stopniu zawody wędkarskie przyczyniły się do propagowania zasad obchodzenia się z rybami. wciąz kulawego, ale coraz lepszego. Sport wędkarski to jest narzędzie propagandy i promocji w rękach wędkarzy. Jest to też aktywnośc spajająca środowisko. Rzadko udaje się zgromadzić w jednym miejscu i w jednym czasie tylu wędkarzy z róznych stron jak podczas zawodów wędkarskich. Zgadzam się, że te okazje nie są dobrze wykorzystywane. Ale to nie "wina" zawodów tylko raczej ich uczestników i organizatorów. Oraz tych, którzy lekceważą znaczenie tego zjawiska.

Mam nadzieję, że nieco obszernie ale w miarę precyzyjnie wyjaśniłem moje stanowisko.

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski
  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: Do Pana J.Kowalskiego - [0] 03.08 10:34
  Odp: Do Pana J.Kowalskiego - [3] 03.08 20:29
  Odp: Do Pana J.Kowalskiego - [2] 04.08 11:07
  Odp: Do Pana J.Kowalskiego - [1] 04.08 11:30
  Odp: Do Pana J.Kowalskiego - [0] 04.08 11:44
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus