f l y f i s h i n g . p l 2024.03.29
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Zmarł Witek Wasylczyszyn (Garbuśny). . Autor: mart123. Czas 2024-03-29 09:34:22.


poprzednia wiadomosc Czy centralnie ustanowione wymiary ochronne ryb są dobre? : : nadesłane przez Krzysztof Dmyszewicz (postów: 9392) dnia 2017-05-07 10:00:04 z *.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Pytanie jak w temacie. Co sądzicie na ten temat? Jakie są wady i zalety rozwiązania centralnego (ustawowego) i rozwiązania w kompetencji użytkownika rybackiego.

Jakie możliwości stwarza system centralny, a jakie potencjalne możliwości dałby nam system bardziej liberalny.

Problem terenowy:
- Na górnym Bobrze jest masa małych okonków. Lipień jest objęty całkowitą ochroną, pstrąg potokowy na przeważającej długości także. Użytkownik rybacki nie może rękami wędkarzy "odstrzelić" małych okonków w pizdu za pomocą red-tagów na na przykład uchę (zupę rybną). Czy to jest Waszym zdaniem fajne czy nie fajne?

- Na rzekach pomorskich w maju intensywnie oczkują lipienie, których z mocy centralnej ustawy łowić nie wolno. Myślę, że użytkownik rybacki mógłby więcej zarobić na wędkarzach, którzy mieliby dodatkową motywację opłacenia licencji gdyby mogli połowić lipienie na suchą muchę w maju (Dowodem na fakt, że możliwości wędkarskiego poławiania wiążą się z motywacją do opłacenia składki jest choćby wczorajsza rozmowa z facetem w Wojcieszowie nad Kaczawą: - "Paaaanie, tu nie ma ryb, dlatego ja już nie płacę składek.", hydraulik z doświadczeniem, pieniądze ma, ale olewa zabawę w rzucanie przynętą do H2O).

- Na niektórych jeziorach w okolicach Bornego Sulinowa gdzie mieszkają moi teściowie jest problem z nadmierną ilością skarłowaciałej wzdręgi i płoci. Czy korzystne jest dla użytkownika rybackiego i wędkarzy tam łowiący, aby nie odławiać tego nadmiaru rybek z uwagi na zaburzenie w środowisku (odłowienie w poprzednich latach dużej ilości szczupaków podczas tarła przez miejscowych kłusowników).

Takich szczególików terenowych znalazłoby się cała masa. Czy nie lepiej znieść ustawowe wymiary i okresy ochronne ryb i zapisać w ustawie, że wymiary i okresy ochronne ustanawia użytkownik rybacki w sposób dowolny?

Bardzo proszę o podawanie przykładów z terenu który znacie i udowodnijcie proszę jak centralizm pomaga lub przeszkadza w gospodarowaniu wodą (wady i zalety).

  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: Czy centralnie ustanowione wymiary ochronne ryb są dobre? [0] 07.05 10:08
  Czy centralnie ustanowione wymiary ochronne ryb są dobre? [6] 07.05 10:09
  Odp: Czy centralnie ustanowione wymiary ochronne ryb są dobre? [5] 07.05 10:39
  Czy centralnie ustanowione wymiary ochronne ryb są dobre? [4] 07.05 10:56
  Odp: Czy centralnie ustanowione wymiary ochronne ryb są dobre? [3] 07.05 11:06
  Czy centralnie ustanowione wymiary ochronne ryb są dobre? [2] 07.05 11:13
  Czy centralnie ustanowione wymiary ochronne ryb są dobre? [1] 07.05 11:19
  Czy centralnie ustanowione wymiary ochronne ryb są dobre? [0] 07.05 12:01
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus