f l y f i s h i n g . p l 2019.06.27
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Temp wody na OS SAN. Autor: darkMatter. Czas 2019-06-27 00:07:48.


poprzednia wiadomosc Odp: Zakaz żyłki na OS San-pierdolenie o Szopenie : : nadesłane przez S. Cios (postów: 1458) dnia 2018-12-15 07:20:58 z *.dynamic.chello.pl
  Na takie sprawy należy patrzeć od strony skuteczności działania. Wszelkie protesty społeczne ws. niszczenia przyrody, które oczywiście godne są poparcia, mają znikomy skutek na decydentach. Mamy długą historię takich spraw. Wszystko zmierza ku temu, że naszym wnukom zostawimy zdewastowany kraj i krajobraz, co zresztą widzieliśmy także przy okazji niedawnego COP24 w Katowicach.

Jeżeli łamane są przepisy Natury 2000, to najprostszy sposób działania jest administracyjny - zwrócenie się na piśmie do Ministerstwa Środowiska, dając do wiadomości Stałego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie. Już to kiedyś podawałem na tym forum i osoby zaangażowane w te sprawy, powinny o tym pamiętać. Jeżeli następuje naruszenie prawa, to konsekwencje będą. Oczywiście pismo musi zostać napisane zgodnie z obowiązującymi standardami, zawierać stosowne argumenty, itp. Trzeba się skonsultować z prawnikami i ekologami. Tytuł do takiego wystąpienia ma wiele organizacji, nie tylko PZW (choć jest ono najbardziej predestynowane),
Z doświadczenia wiem, że wiele osób zajmujących się zagadnieniami ochrony przyrody od strony naukowej z dużym politowaniem patrzy na wędkarzy, jako środowisko, które bardziej niszczy, niż chroni środowisko. Wędkarze kojarzą się głównie z osobami siedzącymi nad wodą, pijącymi alkohol, pozostawiającymi mnóstwo śmieci na brzegu, biorącymi wszystko co złowią, itd.
Niestety, PZW przez kilkadziesiąt lat (a dokładnie od 1950 r.) 'ciężko' pracowało na taki wizerunek i skutki tego doświadczamy do dzisiaj. Nie widzę oznak,, żeby w działalności PZW - jako całości - coś miało się zmienić (są natomiast okręgi, które rzeczywiście wiele robią w tym względzie). C'est la vie.
  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: Zakaz żyłki na OS San- muszka górą [3] 15.12 09:10
  Odp: Zakaz żyłki na OS San- muszka górą [0] 15.12 09:44
  Odp: Zakaz żyłki na OS San- muszka górą [1] 15.12 11:19
  Odp: Zakaz żyłki na OS San- muszka górą [0] 15.12 15:42
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus